co je judo?


Proč si zvolit jako sport JUDO?
Judo je nejpopulárnější bojové umění v Evropě, používá techniky beze zbraně a je založeno především na hodech, držení, škrcení a páčení. To vše v rámci přesných pravidel. Judo je bojové umění navržené do nejmenších detailů tak, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení vašeho organismu. Judo vyučované jako bojové umění je velmi účinné pro reálnou sebeobranu. Správně prováděné Judo můžete studovat a aktivně cvičit i do vysokého věku. Jen soustavným cvičením můžete dosáhnout opravdového mistrovství. Judo rozvíjí také mentální schopnosti jako jsou vnitřní klid, sebeovládání, rozhodnost, trpělivost, soustředění atd.

Co o JUDU možná nevíte?
Judo je celý název japonského bojového umění, které v překladu znamená "jemná cesta". Judo založil profesor Jigoro Kano v roce1882 v hlavním městě Japonska v Tokiu a dnes je již rozšířeno po celém světě. Judo využívá dva principy: minimální úsilí - maximální účinnost a vzájemný prospěch. První princip znamená využívat co nejúčinněji svou sílu a umožňuje porazit i fyzicky silnějšího soupeře. Druhý princip učí vzájemnému respektu mezi lidmi neboť judo nemůžete cvičit sami.

Co se učit na začátku?
První věcí, kterou se žák v judu učí, je ukemi waza čili technika pádu. Nováček se učí padat tak, aby se hlavou neudeřil o zem, učí se kontrolovat ruce, aby mu nekoordinovaně nepoletovaly ve vzduchu.


Kontakt

KASUGA z.s. 40323 Velké Březno +420 739 416 241 buchar.tomas@seznam.cz